https://www.namastehimalaya.cz/o-nas/

O nás

Vaříme pro vaše chuťové pohárky

Restauraci naleznete v centru Jihlavy, do níž se vstupuje z klidné ulice Židovské. Navštívit nás můžete po prohlídce jihlavských katakomb, návštěvy zoologické zahrady či dalších zajímavých historických památek nalézajících se v bezpostředním okolí.

Vítáni jsou jak místní návštěvníci, tak turisté, jednotlivci i skupiny.

Děti si jistě vyhrají v našem dětském koutku, který nabízí mnoho zajímavých hraček a her. Víte, jak vypadá nepálská abeceda? My Vás ji naučíme.

Projev Namasté je nedílnou součástí mnoha kultur. V doslovném překladu "Nama" znamená poklonit se, "as" znamená já a "te" je tobě , tedy "klaním se tobě, neboli já se ti kloním". Jedná se o tradiční pozdravné gesto vyjádřující úctu jedné duše k druhé.

Název Himaláje pochází ze dvou sanskrtských slov - "hima" znamená sníh a "álaja" znamená obydlí. Himaláje jsou tedy "domovem sněhu". V pohoří Himaláje se nachází deset ze čtrnácti nejvyšších vrcholů světa. Nejvyšší horou Himálaje, Nepálu i světa je Mount Everest .

Restaurace nabízí autentické pokrmy nepálské a indické kuchyně provoněné vůní kardamonu, kmínu, kari, chilli, česneku aj. Pokrmy připravují rození Nepálci, kteří mj. získali své zkušenosti i v Indii. Náš šéfkuchař Dilip dokonce dostal mnohá kuchařská ocenění.

Nabídka je tvořena vegetariánskými i masovými předkrmy, polévkami, hlavními chody, saláty, dezerty, typickými indickými nápoji aj. Ve všední dny je k dispozici polední menu, které se každý týden mění a nabízí jak vegetariánské, tak i masové varianty. Samozřejmostí je možnost odnést si jídlo s sebou, tzv. take away.

Místnosti jsou vyzdobené typickými nepálskými a indickými dekoracemi a obrazy. Zaručeně oceníte klidné prostředí, stylové vybavení a diskrétní zóny.